Twitter

Twitter je protokol sociální sítě/mikroblogu. Služba vznikla roku 2006, nyní má asi 5 milionů uživatelů a její obliba stále roste. Princip je založen na posílání tzv. Tweetů, což jsou krátké zprávy o rozsahu 140 znaků. Lidé, co se zajímají o váš mikroblog mohou tyto zprávy odebírat. Tweety jsou jinak také označovány jako SMS internetu. Protokol je součástí oficiálního balíku all-in-one pack.

IRC

IRC neboli Internet Relay Chat byla jedna z prvních možností, jak komunikovat v reálném čase. Jeho historie sahá až do roku 1988, kdy byl spuštěný první IRC server ve Finsku. Uživatelé komunikují v rámci místností, jaké známe z klasického internetového chatu či novějších Jabber konferencí. Komunikaci přes IRC protokol upřednostňují zejména technicky zdatní uživatelé, vývojáři různých projektů, nebo univerzity zaměřené na IT. V současné době je tento způsob komunikace možné nahradit populárnějšími, již zmiňovanými Jabber konferencemi, které nabízejí větší uživatelskou přívětivost, dostupnost a možnosti nastavení. Protokol je součástí oficiálního balíku all-in-one pack.

Mail.ru

Mail.ru je protokol, který umožňuje komunikaci s ruskou stejnojmennou službou, která se dříve zabývala prioritně pouze poskytováním e-mailových schránek. Nyní po vzoru Gmail a dalších umožňuje komunikaci v reálném čase, zvolit stavy či rozšířené stavy. V Rusku je velice rozšířená. V českých podmínkách má tento protokol mizivé využití. Protokol je součástí oficiálního balíku all-in-one pack.

Vkontakte

Vkontakte (В Контакте) je protokol sociální sítě, který pracuje na podobném principu jako sociální síť Facebook. Podle některých zdrojů (např. Alexa.com) je Vkontakte nejnavštěvovanějším serverem v Rusku a Ukrajině. Provoz serveru započal roku 2006 a zaznamenal raketový vzestup. Současné webové rozhraní je dostupné v angličtině, ruštině, ukrajinštině a běloruštině. Pro běžného českého uživatele tento protokol nemá větší význam. Protokol je součástí oficiálního balíku all-in-one pack.